Risale'i Nur'u okumanın ehemmiyetini yine en güzel üstadımız Bediüzzaman hazretlerinin varislerinden ve talebelerinden öğreniyoruz. Bugün hayatta kalan bir kaç talebesi seksen doksan yaşlarında ama yine de ellerinden kitap düşmüyor. Sanki yıllardır aradıkları hakikatları bugün bulmuşlar gibi okuyorlar. Sanki yıllardır Risale'i Nur'u okuyan onlar değil gibi okuyorlar. Sanki bir saat sonra ellerindeki kitapları bir daha vermemek üzere alacaklar gibi okuyorlar. Bir gün Kastamonu'ya gitmiştik. Sabah namazınından sonra biz uykulu bir halde uyuyacak yer ararken, baktık Abdullah Yeğin ağabey ellerinde Risale'i Nur, çok iştiyakla hem okuyor hemde bize; benim cidden okumaya çok ihtiyacım var diyordu. O günü hiç unutamadık. Rabbim cümlemize üstadımız Bediüzzaman hazretlerinin talebeleri gibi Risale'i Nur'u okumayı, sadakat ve istikamet ile hizmetinde bulunmayı nasip eylesin Amin. 

Ramazan 5 yıl

Bu bizim ve Abdullah abinin kur'an okumadığına delalet etmez.
Makamları karıştırmayalım..
Anlaşılması gerektiği gibi anlayalım..
"İnsan bilmediği ve eli yetişmediği şeye düşmandır".. Bediüzzaman

Uğur 5 yıl

Allah'tan dilerim ki kullarına Kuran okumayı nasip etsin. Kuran okuyun akadaşlar. Kendilerine kitap verilipte onunla iman etmeyenlerin durumu sırtında ciltlerce kitap taşıyan eşeğin dırumundan farksızdır unutmayalım.

Ahaasan barran 5 yıl

Amin

Eymen 5 yıl

Nur Talebelerinin her namazdan sonra tesbihatı vardır ve terketmezler. Tesbihatini yapan bir Nur Talebesi zaten hergün en az 4 sayfa Kur'an okuyor demektir.

Hasan baran 5 yıl

Abi risaleleri okumuyiruz okusakda anlamıyoruz anladığını sananlrda risaleleri tahrif ediyorlar kendilerine son okuyucu sıfatı takip Diyanet i aldatiyorlar