Muş'taki nur talebeleri, halka-i nuriye manasında gruplar teşkil ederek Risale-i Nur'u daha geniş sahada ve düzenli tarza okumak ve okutmak için bir oku-okut seferberliği başlattılar.

Uzun yıllardır Muş'ta hizmetlerle alâkadar olan Osman Yenigün Ağabey, " Başlattığımız bu program ciddi istifade kapısı açtı. Acaba okur mu dediğimiz her yaş grubundan iştirak edenler var. Bu programa dahil olan her abi ve kardaşımız, ekip olarak Külliyatı bitirme saiki ile kandisine ait bölümü bitirmek için ciddiyetle programı takip ediyor. Risale-i Nur'un okuması, memlekete gelebilecek maddi ve manevi bela ve musibetlere sadaka hükmünde mani olduğunu Üstadımız söylüyor. İnşaallah bu program Nurların ciddi ve daimî okumasına vesile olacak diye ümit ediyoruz. Allah razı olsun."

Bu programa dahil olan 79 yaşındaki Hacı Abbas Gülmüş ise" Mehmet bizi programa koymuş, her zaman okuyorum, mesela bugün 16 yaprak(32 sayfa) okudum. İki haftada bir inşaallah İhlas Risalesini de okuyorum. Teheccüd kıldıktan sonra da okuyorum. Allah bizi Bedîüzzaman'a talabe olmayı nasip etsin, ben ilkokul da okumuş değilim, Askerde ali okulunda okumayı öğrendim. Tabi birçok yeri anlamıyorum ama, inşaallah okumaktan sıkılmıyorum"

Muş'ta muallim olarak vazife yapan Mehmet Gülmüş ise programın teferruatı hakkında bilgi verdi. 
"36 OKU-MUŞ Programı:
Bu program dairesinde, Risale-i Nur'u otuz altı  denk bölüme ayırdık.
36 kişilik bir ekip, herkes günde ortalama 5 sayfa okuyarak kendisine ait olan bölümü bir ay içinde bitiriyor. Ve her ay külliyat bitmiş oluyor. 36 ayın sonunda yani 3 yıl içinde ise kendisi de Külliyatı bitirmiş oluyor."

18 OKU-MUŞ Programı:
Bu program dairesinde, Risale-i Nur'u on sekiz denk bölüme ayırdık.
18 kişilik bir ekip, herkes günde ortalama on sayfa okuyarak kendisine ait olan bölümü bir ay içinde bitiriyor.  Böylece o ay içinde külliyat bitmiş oluyor. 18 ayın sonunda ise kendisi de Külliyatı bitirmiş oluyor."
12 OKU-MUŞ Programı:
Yukarıdaki taksimat on iki kişi için yapılır. Her okuyucu takribi günde 15 16 sayfa okumak suretiyle ay içinde ekip olarak, bir yıl içinde ise şahsi olarak Külliyatı bitirmiş olur.
9 OKU-MUŞ Programı;
Aynı tasimat dokuz aylık dokuz kişi için yapılır.günlük (20 sayfa grubu)
6 OKU-MUŞ Programı:
Aynı tasimat günlük takribi 30 sayfa için yapılır.

Bu programı tatbikat etmek isteyen hizmet yerleri, e-mail adreslerinin bize ulaştırdıkları takdirde programın word belgesi olarak tanzim edilmiş halini kendilerine ulaştırabiliriz inşaallah"

Programı talep için irtibat bilgileri...

Mehmet Gülmüş
( Muş'ta Sosyal Bilgiler Öğretmenliği )
Telefon Numarası: 05535115222
Email:mgnurs@gmail.com

Yeter Türkcan 5 yıl

Çok güzel bir davranış bu bir sancak yarisidir peygamber efendimizin Sancağı ni layik olduğu yerlerde getirdiği bu güzel dini rabim layıkıyla yapmayı nasip etsin ınsAllah

Orhan Güner 5 yıl

Kiymetli hocalarim sizleri tebrik eder muvaffakiyetler dilerim rabbim sayinizi çoğaltsin