Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Risale-i Nur eserlerinin basım ve neşir çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda enson olarak Üstad Said Nursi Hazretlerinin Mektubatı basıldı. 
Başta Türkiye olmak üzere tüm alemi islam ve ehli iman toplumlarında büyük beğeni toplayan Diyanet işlerinin son yılllarda yaptığı bu tarz çalışmaların aralıksız devam etmesi, kuvvei maneviyeyi takviye edici olması hasebi ile büyük ehemmiyet arz ediyor.
Diyanet Vakfı tarafından özenle hazırlanan Mektubat Risalesinin daha önce basımı yapılmış olan İşaratül İcaz tefsiri kadar yoğun ilgi görmesi bekleniyor. 

Diyanet İşlerinin, Risale-i Nur eserlerinin tedricî tedricî neşrine çalışması, Emirdağı lahikasında bir emsali görüldüğü gibi,  Üstad hazretlerinin himmeti ile Sungur ağabey gibi ağabeylerin gayretinin bugün bir semeresidir.

Risale-i Nurda bulunan ve  geçmişte konu ile alakalı gayreti göstren emsal bir lahika aşağıdadır.

Sungur Ankara'da iken Üstadımıza yazdığı mektubun suretidir.

بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ     وَاِنْ مِنْ شَىْءٍ اِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ     
Çok aziz, çok mübarek, çok müşfik, çok sevgili Üstadımız Efendimiz Hazretleri,

Mübarek, makbul, kıymetli mektubunuzu Diyanet Riyaseti Başkanı Ahmed Hamdi Efendiye teslim ettik. Sevinçler içinde mübarek mecmua ve Nurları kendi hususî kütüphanesine koydu. "İnşaallah bunları kendi öz ve has kardeşlerime okumak için vereceğim ve bu suretle tedricî tedricî neşrine çalışacağız" dedi.

Çok sevgili Üstadım Efendim,

Mübarek mektubunuzdaki emirlerinizi yapacağını söyledi. "Fakat şimdi hemen birdenbire bunların neşri olmaz. Ben bu eserleri has kardeşlerime okutturup meraklılara göre ileride neşrederiz. İnşaallah tam ve parlak şekilde ileride neşrine çalışacağını" söyledi.

Sungur

Emirdağı Lahikası

Kaynak Havadisi Nuriye
Abdullah 6 yıl

MaaşAllah basanlardan ve emeği geçenlerden Allah razı olsun elhamdülillah bu vesileyle üstadımızın bu arzuları da tahakkuk etmiş oldu bu vesile ile devletin bütün kurumlarında risalei nur artık mani siz okunabilecek hadis elhamdülillah

Bitlisli 6 yıl

Maşallah binler tebrik

saliha pamuk 6 yıl

İsaratul icazin yoğun ilgi girdiği yazılıyor haberde.ve basımı aralıksız devam ediyor diyor.ben girmedim giren var mi? Bu tur haberlere tedbirli yaklaşmak zorundayız.yine seçim malzemesi olabilir ya da içerik değişiklikleri yapılmış olabilir Allah korusun

Naci bolat 6 yıl

Diyanet riyasetine binler teşekkürler ederim. Hizmetlerinin devamını beklerim

Fatih Karabulut 6 yıl

Allah razı olsun Diyanet Isleri Başkanı ve mesai arkadaşlarından. Çok büyük bir hizmet...

NECMETTİN ÇELİK 6 yıl

ELHAMDULİLAH ŞÜKRÜ REBIMIZR

Pelin Tas 6 yıl

AslIna uygun olsun,bir de piyasada ulasabilelim yeter.

ali 6 yıl

Diyanet'in kitaplarına sözler yayınevinden ulaşabilirsiniz