BREZİLYA'dan..

Ene Bahsi:

  Brezilyada Üniversitede yaptığımız "Risalei Nurda İnsan" konulu konferansta bayan bir akademisyen 30. Söz'den tebliğini sundu. 
  Bu Bayan akademisyen Risalei Nuru ilk defa okuyor ve neden Ene bahsi gibi ağır bir meseleyi seçmişti gerçekten merakımızı celbetmişti. Çok güzel  bir sunum yaparak bizleri oldukça şaşırttı ve kendisine şu suali sormadan edemedik. Neden Ene bahsi gibi ağır bir meseleyi seçtiniz ilk defa okuyan biri için anlamak o kadarda kolay değil dedik. O da gülümsedi ve şöyle dedi: 
  Ben ilk okuyuşumda bir şey anlamadım fakat tekrar okudum yine anlamadım fakat üçüncü kez okuyunca sanki kitap bana açıldı ve yavaş yavaş  anlamaya başladım. Okudukça anlayışım ziyadeleşmeye başladı ve beni şevke getirdi böylece 30. Sözü 10 defa okudum ve Cenabı Hakkın azemetini ve kendiminde bir hiç olduğunu anladım.
  Ben bunu konuştuğum insanlara anlatıyorum ve eğer sadece bu otuzuncu Sözü Dünyaya anlatabilirsek inanın Dünyada kaos, kargaşa ve terör diye birşey kalmaz dedi. 
  Tabi bizlerde Onun bu tespitini hayretler içerisinde dinledik bir defa daha Allaha şükrettik ve anladık ki yapılacak daha çok vazifemiz var ve Hazreti Üstadımızın dediği gibi Risale-i Nur'a su ve ekmekten ziyade ihtiyaç var.
  Amenna ve Saddakna.

  Eyyüb / SAO PAULO

m Necati Özçetin 5 yıl

Yeniden teyit edildiki, Risale-i Nur okudukca anlaşılır. anlamayan lar Okumayan lar dır.