"İnneme'l-müminiine Ihvetün"

KIYMETLİ ABİLERİMİZ, KARDEŞLERİMİZ, 

Alem-i İslam'ın, hususan Anadolu'daki bin yıllık İslam kardeşliğimizin yeniden, kuvvetli tesis ve tahkimi için dua niyetiyle arefe günü öğleden sonra, Hacılar Arafattayken (23.09.2015, Saat 15.00'te) hep beraber (Arafattaki Nur Talebeleri de)  UHUVVET RİSALESİ okuyoruz inşallah. (Mekke-i Mükerreme Nur Talebelerinin fikri ve teşvikiyle)

Sizlerin ve haber vereceğiniz kardeşlerimizin bulundukları muhit ve bölgede okuyarak manen iştiraklerini bekliyoruz.

Okumanın ardından alem-i İslam'ın kardeşliği ve ittihadına dua edeceğiz. 
Arafattaki Nur Talebeleri de cebel-i Arefe diliyle duaya takaddüm edecekler inşallah.

"Hacc ibadeti farklı milletlerden, coğrafyalardan ve farklı içtimai cemaatlarden insanları bir araya getirir. Renk, cins, ırk, zengin, fakir gözetmeksizin insanlar omuz omuza saf tutarak tavaf ederler. Hacc bu hava içinde İslam kardeşliğini ve ümmet şuurunu ihtar eder.

Buna   en güzel misallerden biri zenci lider Malcom X’dir. Hacca gelmeden kendisinde var olan ırka dayalı İslam anlayışını HACCIN değiştirdiğini ve gerçek İslam’ı bulduğunu hacdan sonra itiraf ve ifade etmiştir.

Hacc ibadetini eda eden kişiler bir nevi kardeşlik eğitiminden geçerler. Ayrıca hacc tecrübesi yaşayanlar farklı fikirlere ve mezheplere daha muhabbet ve müsamaha ile bakmayı (-eğer isterleese-) orada çok kolay öğrenirler. 

Gecelerimiz çok karardı, kararan gecelerin sabahı yakın olur. VAAD-İ İLAHİ var; lakin ona muvafık hal kesbedebilelim ki Rabbimiz lütfundan göndersin inşallah

Mekke Nur Talebelerinden
İsmail Ersoy ve
Mehmet çevik
Bilal Tütüncü
Mehmet arsay 6 yıl

Canabi hak tüm Nur talebeleri ve muslumanlari her iki cihanda kurani azimuşşan davasinda muvaffaketsin.Birlikve beraberliğimizi sağlasin.o guzel beldeyi ziyaret etmemizi nasip kilsin.amin.