Nur camiasının ençok takip ettiği haber sitelerinden biri olan Risale Haberde sitemiz "Farklı bir soluk: Havadis-i Nuriye sitesi yayında" haber başlığı ile kamuoyuna tanıtıldı. 
Sitemizin adına Sabri Okur ağabeyimizin görüşleri ve sitemiz yayın ilkelerine yer verildi.
Risale Haber'e teşekkürü borç bilir, hizmetlerinin muvaffakiyetle devamını temenni ederiz.

NECMETTİN ÇELİK 5 yıl

İKİ DOST SİTEYE BİZE VERDİKLERİ İLKELİ HABERDEN DOLAYİ TEŞEKKÜRLER

tezcan 5 yıl

esselam-u aleykum ya ehli nur. bu gün girdim siteye hoş safa gelmişsin havadis-i nuriye hayırlara vesile olsun inşa Allah cc. selam ve muhabbetle

NE YAPACAKSINIZ? 5 yıl

Gerçekten kimden gelirse gelsin, kime giderse gitsin adalet-i mahzayı gözeterek her zalimin karşısına dikilip her mazlumun sırtını sıvazlayacak mısınız yoksa yumurtalar kırılmasın diyerek sadece dokunmayacak haberlere, iki bukle risaleye, abilerin çaylı pastalı risale toplantılarına ve de vefat haberleri sonrası anı defterlerine mi yer vereceksiniz?
----------
Sayın yorumcu;
Havadisinuriye'nin yayın ilkleri konulu haberimizde düsturlarımız belirlenmiştir. Bu ağır şerait içinde sırrı şefkat ve hikmetle hareket ederek vazifeyi ilahiyeye karışmamak kaydı ile duayı fili hükümünde bu sitemizin dünyanın muhtelif yerlerinde bulunan Nur talebeleri arasında mânen müzakere ve müdavele-i efkâra bir nebze katkı sağlanması amaçlanmıştır.
Ayrıca çaylı pastalı olarak belirtmiş olduğunuz şey üstadımızın eski medrese hayatından ders tatlısı olarak belirttiği ve sıklıkla ev derslerinde görülen ve sünneti seniyenin misafir ağırlama usulüne ve anadolu misafirperverlik geleneğine uygun verilen mütevazi ikramlardır(aşırıya kaçan israflar kaide haricidir, tasvip etmiyoruz).

Vefat sonrası anı defterleri hususunda lahikalarda Üstad hazretlerinin vefat haberleri sonrası merhumu yad etmek ve taziye sunmak adına yazmış olduğu lahikaları referans verebiliriz.

Yorumlarınız için teşekkür eder, sıratı müstakim dahilinde kalmak için dualarınızı rica ederiz.