Risale-i Nur dersine katılan Ömer Döngeloğlu:‘’otuz yıldır siyer okuyorum, vallahi böyle bir "el" tarifi görmedim. Bu ne muazzam bir tarif.’’

İstanbul Başakşehir’de bulunan Bir nur dersanesinde Risale-i Nur dersanesinde sohbete katılan siyer uzmanı ve televizyon programcısı Ömer Döngeloğlu, “Risale-i Nur öyle büyük bir ilim hazinesi ki, bir yere çekilip beş yıl sürekli Risale-i Nur okumak istiyorum” dedi.

Bediüzzaman Hazretlerinin ilk dönem eserlerinden Şuaat’tan Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ahlâkın her dalında zirve olduğu belirtilen kısmı okumaya başlayan Mehmed Paksu, Ömer Döngeloğlu’ndan yer yer açıklama yapmasını istedi.

Okunan bölüme hayran olan ve Risale-i Nur’u iki yıldır okumaya çalıştığını belirten Döngeloğlu, şöyle dedi:

“İki yıl önce Hacda iken Küçük Sözler’i iki defa okudum. İmanım arttı. Ne zaman Risale-i Nur okusam, çok açık bir şekilde imanımın arttığını hissediyorum. Çünkü bu eserler tam da bu zamanın ihtiyacına göre yazılmış. Bediüzzaman Hazretleri, Peygamber (s.a.v.)’in hayatını kendine rehber edinmiş, onu model almış. Çok farklı tefsirler ve irşad kitapları okudum. Fakat Risale-i Nur bambaşka. Bu asrın insanının imanla ilgili bütün ihtiyaçlarına cevap veriyor.

“Keşke zarurî işlerimiz ve konferanslarımız olmasa, büyük bir ilim hazinesi olan Risale-i Nur’u bir yere çekilip beş yıl sürekli okumak isterdim. Çünkü bu eserler herhangi bir cemaatin kitabı değil, bütün İslâm âleminin, hatta insanlığın ihtiyacı olan kitaplardır.”

Daha önce 19. Mektup’ta bulunan, “Bu Parça Altın ve Elmasla Yazılsa Liyakati Var” başlıklı bölümü de okuduğunu belirten Ömer Döngeloğlu, bunun “muhteşem bir el tarifi olduğunu” belirterek, “30 yıldır siyer okuyorum, vallahi böyle bir el tarifi görmedim.

İbrahim Bıçkı 5 yıl

2010 yılında hac ta medreseye gelmiş ve 19. Sözü kendisine uçakta okuyan mehmet Paksu hocamiza ve bizlere sitem de bulunarak neden bu eserleri kendinize sakliyorsunuz bizim haberimiz yok demiş ve okuyacagini söylemişti.5 yıldir değişen birşey yok demek ki.

Ali 5 yıl

2007 ocak ayında Mekke'de müezzin mahfelinin altında kendisine bir cevşen hediye etmiştim

Dilruba 5 yıl

MaşAllah Allah daim etsin bu hizmette istihdam etsin
Bi de bazı fıtratlar birden parlar. Bazıları tedrici yani zamanla bu yüzden bakışımız müsbet olmali tenkidin müsbet tesiri olamaz

Abdullah ademoğlu 5 yıl

MaşaAllah Adam güzel anlamış inşaAllah tam sarılırsa güzel hizmetlere vesile olur

kadir 5 yıl

Bu camiada olacaksın yüzlerce kitap okuyacaksın yeni farkedeceksin acaip

nurettin 5 yıl

Gözünü açanlar görüyor. Evet ıslamiyet güneş gibidir

Erol koylu 5 yıl

Hangı ayetı acıklıyor yazzanızda bız de faydalansal