Aziz Sıddık kardeşlerimiz

Evvelen, binler selam eder âlemi İslam’ın bugünlerde maruz kaldığı elim musibetlerin külli hayırlar netice vermesini ve Bediüzzaman Hazretleri'nin haber verdiği ittihad-ı İslam’ın enkaribüzzaman tahakkuk etmesini rahmeti İlahiye den niyaz ediyoruz.
Saniyen: geçtiğimiz günlerde Avrupa'ya bir seyahatimiz oldu. Gittiğimiz her yerde çok külli iman hizmetlerini aynelyakin müşahede ettik. Bu müjdeli haberlerin bir kısmını paylaşmayı şevke medar olması temennisiyle yazıyoruz.
Salisen: Üstadımız Bediüzzaman  hazretleri yüz sene evvel, Avrupa'nın bir İslam devleti doğuracağını müjde vermişti. O günlerde böyle bir şey düşünmek insanlara hayal gibi gelmiş olabilir, fakat şimdilerde o hayal gibi görünen İstikbale  dair  beyanatların aynı hakikat olduğu meydana çıktı. Evet Avrupa bir İslam devleti doğurdu ve şimdilerde büyümeye durmuş. Zira bugün Avrupa'nın  Her köşesinde yükselen minareler bunun en bariz delilidir. Hangi şehre gittik ise aynen Türkiye'deki gibi Büyük camiler, ve o camileri dolduran cemaatler gördük. İslam nüfusunun her geçen gün arttığını Ve inşallah yakın bir zamanda tüm Avrupa İslamiyet’le şerefleneceğine Ve İslam güneşinin Avrupa semalarında tüm haşmetiyle parlayacağına kanaat hasıl ettik. Hemen her şehirde nur medreseleri mevcut ve o medreseleri dolduran her milletten gençler de görmek mümkün. Almanya'da iştirak ettiğimiz bir derste alman bir baba ve yanında genç evladını görünce kendilerine siz nasıl Müslüman oldunuz diye sorduk. Gayet ciddi ve gür bir sesle biz Risale-i nur ile Müslüman olduk dediler. Hele Alman  bir subayın  tam intihar edecek iken Risale-i nur ile tanışması maddi ve manevi hayatını kurtarmaya vesile olduğu gibi tam nura hadim bir talebe ve şimdilerde çevresindeki arkadaşlarına hizmete başlaması bizlerde derin bir sevinç meydana getirdi. Hangi ülkeye gitti isek oradaki milletlerden çok ciddi ehli iman ve nur talebelerini gördük. Gezdiğimiz her yerde manzara aynı. Almanya, Polonya, Macaristan, Avusturya, Fransa, Hollanda, velhasıl her yerde aynı  ruhu müşahede ettik. Fazla tafsilata girmeği münasip görmediğimizden kısa kesiyoruz. 

Kardeşleriniz. 

 

Şerafettin Özyurt ş.kaptan 5 yıl

MaşAllah maşAllah maşAllah barekAllah ALLAHIM sebep olan tüm gardaşlara dan abilerden razı olsun ALLAHIM nazarlardan korusun ALLAHIM muhafaza etsin inşaAllah Amin

Hakan 5 yıl

Bu subay kardeşimiz her gün 70 sayfa almanca Risale-i Nur okuyor. Kardeşime ve bizlere dua edin.

Murat Doğramacı 5 yıl

Allah ebeden razı olsun, Üstadımızın ve Risale-i Nur'un fethi mübîn olsun,hizmetlerimiz yeni yeni doğumlara (ittihad-ı islama)vesile olsun. İNŞAALLAH.

Gəray 5 yıl

MaşaAllah barekAllaah fətəbarəkAllahh Rabbimiz muhafaza muvaffak və muzaffər buyursun. AAAMİN.