SAİD NURSİ NEDEN ÜLKESİNİ TERKETMEDİ?

Jargonunuza tam vakıf olamadığım için bağışla beni. ’Üstat’ mı diyorsunuz, ’Üstat Hazretleri’ mi diyorsunuz, ’Bediüzzaman’ mı bilmem? Dolayısıyla ben dümdüz Said Nursi Hazretleri diyeceğim. Şimdi gözünü kapa ve biraz düşün. Said Nursi, başına gelen onca belaya, uğradığı onca mağduriyete, çektiği onca çileye rağmen ’hüzünlü gurbet’e gitmeyi niçin hiç düşünmedi acaba? Vatanını, yurdunu, memleketini niçin terk etmedi acaba? En azılı düşmanlarından bile hürmet görecek bir saygınlığa nasıl erişti acaba?SENİ 300 DOLAR + ALLAH RIZASI FORMÜLÜYLE NİJERYA’YASahi, Said Nursi insanları ’zengin’ ya da ’medyatik’ diye de birbirinden ayırmayan, ’bu davanın en küçük ferdinden daha da küçüğüm’ diyecek kadar tevazu içerisinde bir adamdı değil mi? Senin hocan böyle biri mi, bir düşünsene. Seni ’300 dolar + Allah rızası’ formülüyle Nijerya’ya, ’asgari ücret + Allah rızası’ formülüyle bir gazeteye gönderen adamın kendisi niçin ’bir kaşane + bir miktar CIA ajanı + koca bir holdingler silsilesi’ formülüyle Amerika’da ikamet ediyor?HEP Mİ ÇUVALLAR?Bak güzel kardeşim. Sana durmadan ’Uzun Adam Malezya’ya sığınacak. Özel uçak hazırlatmış, kaçmak üzereymiş. Bu seçimlerde yerle bir olacaklar. Azıcık daha sabredin, Allah’ın yardımı yanımızda’ propagandası yapan hocanın ve onun top sakal çetesinin söylediklerinin hiçbirinin, (yazıyla: hiçbirinin) çıkmamış olması dahi seni bir an olsun düşünceye sevk etmiyor mu? ’Allah’ın dostu’ olarak tanımladığın adamın hiçbir öngörüsü tutmaz mı? Hep mi çuvallar?

Mustafa 5 yıl

Bu tartışmaların içinde yer almak Nur talebesinin vazifesi değildir. Bugün menfaatleri gereği Üstadımızı medhedenlerin , yarın rüzgarın ciheti değiştiğinde,ne diyeceklerini bilemeyiz. Hem başka cemaatlerin kusurlarıyla uğraşmak Nur talebesinin vazifesi içinde yer almaz.eger hizmette taaluk eden bir nokta var ise onu da ehli dünyanın ağzıyla yapmaz

Misafir Avatar
Zekeriya 5 yıl @Mustafa

Ortada bir tartışma yok. Hizmet adına yaptıklarını iddia ettikleri apaçık bir vatan hainliği var. Ve bu hainlikte de biz Nur talebelerinin adını kullanıyorlar. Geçmişte onlara toz kondurmadık. Türkçe olimpiyatları gibi bir rezilliği bile tenkit etmekten kaçındık. Şu anda bunun cezasını çekiyoruz. O söylediğin rüzgarında artık eseceği başka yön kalmadı. Senin gibi safdillerin haricinde herkez bunu açıkça görüyor. Artık sende uyan ve kendine gel Mustafa

(3)
Zekeriya 5 yıl

Ortada bir tartışma yok Mustafa kardeş. Hizmet adına yaptıklarını iddia ettikleri apaçık bir vatan hainliği var. Ve bu hainlikte de biz Nur talebelerinin adını kullanıyorlar. Geçmişte onlara toz kondurmadık. Türkçe olimpiyatları gibi bir rezilliği bile tenkit etmekten kaçındık. Şu anda bunun cezasını çekiyoruz. O sözünü ettiğin rüzgarında artık eseceği başka yön kalmadı. Herşey apaçık ortada. Senin gibi safdillerin haricinde herkez bunu açıkça görüyor. Artık sende uyan ve kendine gel Mustafa kardeş.

faruk 5 yıl

Dedi koduyu bırakında Nurlara dönün, ve insaflı olun.Baki dostlukları muvakkat parlayan camlara tercih etme düsturlarına devam edin.

Zaman 4 yıl

Mustafa bey doğru soylemiş bu yaziyi paylasanida kiniyorum bi cemaatin tum gunahlarini ustleniyor. Hirsizliga va haramilige ses cikarmamak obur dunyada sizi kurtarmayacak malesef Allah size akil fikir ve zikir ihsan eylesin.