Risale-i Nur, sefine-i Nuh gibi Anadolu’yu Cebel-i Cûdî hükmüne getirip memleketimizi dahili ve harici yangın, tokat ve anarşizimden kurtardığının bir misali daha 1 Kasım seçimlerinde de tahakkuk etti. 

Zira bugün yapılan bazı açıklamalar aynen  İnönü'nün 1957 seçimleride mağlubiyetinin sebebini "Beni Nurcular yıktı'  şeklinde açıklama yaparak beyanatlarda bulunmasına benzerdir.

Evet, Nur Risâleleri'nin, büyük denizlerin büyük dalgaları gibi gönüller üzerinde husule getirdiği heyecanın kalplerde ve ruhlarda yaptığı te'sirin ve memleketin aşayişinin temininde nekadar tesirli olduğu ve elzem olduğunu ve ehlidalaletin oyunlarını bozduğunu, Hürriyet gazetesi yazarı aşağıdaki yazıldığı şekli ile itiraf ediyor.

Yazı Şöyle;

"Ak Pari sadece sessiz bir oy potansiyeli olan kesimleri harekete geçirerek oy patlaması yapmıştır. Yani cemaatler ile 1300TL maaş bağlanan muhtarlar iktidar yaptı. 
Kimler mi?
Nurcuların desteği; Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden olan Mehmet Fırıncı, Abdullah Yeğin, Mehmet Kırkıncı ve Hüsnü Bayram Ak partiyi desteklediklerine dair açıklamaları cemaat üzerinde büyük etki yapmıştır. 
Çarşamba cemaati, Sultan Baba cemaati, Süleymancılar, Yazıcılar, Yeni Nesil, Kırkıncılar Cemaatide AKP'den desteklerini esirgemediler."
Ramazan Topdemir Hurriyet.com.tr/yazarlar 

Evet, İman-ı tahkikiyi taşıyan halis ve sadık şakirdleri dahi, bulundukları kasaba, karye ve şehirlerde -hizmet-i imaniye itibariyle- adeta birer gizli kutub gibi, mü'minlerin manevi birer nokta-i istinadı olarak, bilinmedikleri ve görünmedikleri ve görüşülmedikleri halde, kuvve-i maneviye-i itikadlari cesur birer zabit gibi, kuvve-i maneviyeyi ehl-i imanın kalblerine verip, mü´minlere manen mukavemet ve cesaret veriyorlar.

Kaynak; Havadisi Nuriye
Şerafettin Özyurt 6 yıl

Elhamdüllilah en gür seda islamin Sedası olacaktır demiş usdadımız Bediüzzaman Said Nursî'nin hz ra ALLAHIN izni ile küfürün beli kırılmıştır

Yusuf Vurmaz 6 yıl

Nurcular, asayişin muhafızlardır...

Ahmet hulusi 6 yıl

Yeni asya cemaati akpartiyi destekleyen cemaatler arasinda yok :D

Civanmert Vatansever 6 yıl

CHP BİR DAHA BU MİLLETİN OYU İLE İKTİDAR OLAMAZ diye üstat bunu çok önce söylemiş

Avni Kartal 6 yıl

Evet Risaleyi Nur Allahın İZNİYLE ,kuffarin belini kırmış tır.Lâkin benim beklentinin altında bir oy potansiyeli ile karşı lastik.Buna da şükür ler olsun.

erlerdiyarı 6 yıl

Ey nurcilar:artık vazifenize dönün.afaki hadiselerle meşguliyet yeter.vazife-i hakikiyenize zarar verir, hizmeti akim kalırsınız.hani risale-i nur bize düşünmesinide yadaklamıştı.

Ali koçar 6 yıl

Ya kardeşim ben Erzurum'da okudum elhamdulillah meşveret cemaatin de kaldım hala daha kalıyorum. Yani bu kırkıncı cemaati diye bi cemaat nerden çıkarıyorsun kardeşim ramazan