Kayseri'de hayatını İman ve Kur'an hizmeti için Risale'i Nur'a vakfetmiş Levend Puluç, bu dünyada vazifesini tamamlayıp Hakka yürüdü. Cenaze namazı 13/02/2016 cumartesi günü öğle namazınında Hunat camisinde kılınıp asri mezarlığına defnedilecek. Mekanı cennet olsun. Bu vesile ile Bediüzzaman hazretleri vefat eden talebelerinden hafız Ali ağabeye yazdığı mektubu buraya dercediyoruz. 

Aziz, sıddık kardeşlerim! 

لِكُلِّ مُص۪يبَةٍ اِنَّا لِلّٰهِ وَاِنَّٓا اِلَيْهِ رَاجِعُونَ 

Ben hem kendimi, hem sizi, hem Risale-i Nur'u ta'ziye ve merhum Hâfız Ali'yi ve Denizli Mezaristanını tebrik ediyorum. Meyve Risalesi'nin hakikatını ilmelyakîn ile bilen bu kahraman kardeşimiz, aynelyakîn ve hakkalyakîn makamına çıkmak için, kabre cesedini bırakıp melekler gibi yıldızlarda, âlem-i ervahta seyahata gitti ve tam vazifesini yapıp  terhisle istirahata çekildi. Cenab-ı Erhamürrâhimîn, Risale-i Nur'un bütün yazılan ve okunan harfleri adedince defter-i a'maline hasenat yazdırsın. Âmîn! Ve onların sayısınca onun ruhuna rahmetler yağdırsın, âmîn! Ve kabrinde Kur'anı, Risale-i Nur'u ona şirin ve enîs arkadaş eylesin. Âmîn! Ve Nur fabrikasına onun yerine on kahramanı ihsan edip çalıştırsın. Âmîn! Âmîn! Âmîn! Siz dahi benim gibi dualarınızda onu yâdediniz. Bin lisan onun lisanı yerine istimal edip, o kaybettiği bir hayat ve bir dil yerinde manevî bin hayat kazandı diye rahmet-i İlahiyeden ümidvarız.  
Abdullah ALAS 5 yıl

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet komşusu Hz. Muhammed (sav) ile Üstadımız olsun

bendenur 5 yıl

MAŞAALLAH MERHUM SUNGUR AĞABEYİMİZDEN ÇOOK DUA ALDI.SADAKATİNİ,MERDANE DURUŞUNU BOZMADI.VEFAKAR FEDAKAR NUR İÇİNDE YAT...

mehmet akif yıldız 5 yıl

cenabı hak rahmet eylesin. mekanın cennet olsun levent abim...

nurubedi 5 yıl

Sadakatin mucessimlesmis haliydi vekil abiler ondan raziydi sungur abiden ayrılmadı merdane durdu kahraman abim seni seviyoruz.

recep 5 yıl

Allah rahmet etsin. Ruhuna Fatiha...

Cevdet Yıldız 5 yıl

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Cenabı hak hizmetini makbul ve daim eylesin.

cenk 5 yıl

Bir dava adami hakka yurudu

Nurullah 5 yıl

Cenab-ı Hak merhum ağabeyimize rahmet eylesin. Risale-i Nur'u okumak, anlamak ve yaşamak aşkıyla hayatını geçiren muazzez ağabeylerimizle Cennette ebedi saadete ve rü'yere mazhar eylesin... Amin