Hüsnü Bayram Ağabeyden DARBE Girişimi Hakkında Önemli Açıklamalar
"YA DAFİAL BELAYA İDFA ANNEL BELAYA FALLAHÜ HAYRÜN HAFİZAN VE HÜVE ERHAMÜRRAHİMİN İNNEKE ALA KÜLLİ ŞEY'İN KADİR"

Muazzez Kardeslerimiz,
Dün geceden beri vukua gelen elim hadisat, zalimane kökü dışarda dal ve budakları devlet kurumlarımız ve şanlı ordumuza kadar sızmış ve artık katiyyet peyda etmiş zındıka komitesinin bir oyuncağı haline gelmiş paralel ihanet şebekesinin kalkışması millet ve hükümetimizin omuz omuza el ele tesanüdüyle bertaraf edilmiştir. Bununla beraber kalbimize asrı saadette Uhud Muharebesi gelmiş, ve milletimiz ile birlikte hükümet erkanımız ve kolluk kuvvetlerimizin mesele tamamen vuzuha kavuşup bu hain şebeke bitamamiha def ü ref edilinceye kadar müteyakkız olmamız, madd ve manevi duaya devam etmemiz elzemdir. 
Aziz kardeşlerimize Üstadımızın şu müjdesini beyan ediyorum ki buyurmuşlar; İslâmiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez. Gündüz gibidir, göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan, yalnız kendine gece yapar. Hem de mağlub bîçare bir reise yahut müdahin memurlara veyahut mantıksız bir kısım zabitlere itimad edilirse ve dinin himayesi onlara bırakılırsa mı daha iyidir, yoksa efkâr-ı âmme-i milletin arkasındaki hissiyat-ı İslâmiyenin madeni olan ve herkesin kalbindeki şefkat-i imaniye olan envâr-ı İlahînin lemaatının içtima'larından ve hamiyet-i İslâmiyenin şerarat-ı neyyiranesinin imtizacından hasıl olan amud-u nuranînin ve o seyf-i elmasın hamiyetine bırakılırsa mı daha iyidir, siz muhakeme ediniz.
   
Evet şu amud-u nuranî, dinin himayetini, şehametinin başına, murakabesinin gözüne, hamiyetinin omuzuna alacaktır. Görüyorsunuz ki, lemaat-ı müteferrika tele'lüe başlamış. Yavaş yavaş incizab ile imtizac edecektir. Fenn-i hikmette takarrur etmiştir ki: Hiss-i dinî, bâhusus din-i hakk-ı fıtrînin sözü daha nafiz, hükmü daha âlî, tesiri daha şediddir.
   
*Evet, evet.. eğer sivrisinek tantanasını kesse, bal arısı demdemesini bozsa; sizin şevkiniz hiç bozulmasın, hiç teessüf etmeyiniz. Zira kâinatı nağamatıyla raksa getiren ve hakaikın esrarını ihtizaza veren musika-i İlahiye hiç durmuyor. Mütemadiyen güm güm eder.*

Ve yine Muazzez Üstadımız «Rahmet-i İlâhiyeden ümid kesilmez. Çünki: Cenab-ı Hak, bin seneden beri Kur’anın hizmetinde istihdam ettiği ve ona bayraktar tayin ettiği bu vatandaşların muhteşem ordusunu ve muazzam cemaatini, muvakkat ârızalarla inşâallah perişan etmez. Yine o nuru ışıklandırır ve vazifesini idame ettirir…» (Mektubat sh: 326)
buyurup kendi dest-i mübarekiyle şu manidar haşiyeyi yazmış; 

«Kılıncını ayağına vurdurmaz, düşmanına vurdurur. Kur’ana hizmetkâr eder. Ağlayan âlem-i İslâmı güldürür.»

Aziz kardeşlerimiz biz Nur talebeleri Üstadımızdan aldığımız müsbet hareket dersine binaen ilan ediyoruz ki bütün kuvvetimizle asayişi temine ve mevcut hükümet-i islamiyeyi  ve başta Reis-i Cumhurumuz Tayyib Bey olmak üzere bütün erkan-ı hükümeti muhafazaya muvazzafız. Cenab-ı Hak hükümetimizi ve milletimizi bu şeytani şer odaklarından muhafaza buyursun, planlarını başlarına çevirsin, fitnelerini içlerinden versin diye dua ediyor ve ilan ediyoruz ki Ümmet-i Muhammedin son kal'ay-ı hasini ve islamın ileri karakolu, ve bir cihette payı tahtı hilafetin merkezi olan Türkiye avn-i ilahi ile siyanet-i Rabbani altındadır. İnşaallah evvelki planları gibi bu da akim kalacaktır. Ve bu planlara alet olanlar ebediyyen iflah olamayacaklardır. 
Aziz kardeşlerimizden vatanımızın, miilletimizin ve hükümetimizin sıhhat-ı devamı için duaya berdevam olmalarını niyaz ediyoruz. Bu gece şehadet şerbeti içenler içinde fedakar nur talebeleri kardeşlermiz olduğunu ve gencecik medresei nuriyenin şehid gülleri olan Mustafa ve Ömer adında medresede kalan iki üniversite talebesi  kardeşimizin Ankara 
Kızılay'da şehit edildikleri haberini de almış bulunuyor Onlara ve bütün şehidlerimize Rabbimizden rahmet diliyoruz. 


Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin Hizmetkarı 
Hüsnü Bayramoğlu

Şehit olanlara Rahmet.. 
Yaralılara şifa diliyoruz... 
EVET ÜMİTVAR OLUNUZ 
Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fatma Serin 2 yıl önce

Risale-i Nuru Anadolunun bağrından koparamazlar
Ümidvarız biz....ziyadece

Avatar
Yüksel yılmaz 2 yıl önce

Elhamdülillah, istikamet budur. Kur'an önderliğine peygamber (SAV) liderliğinde ve izinde olarak, sahte imamlara aldanmadan istikamet ve istikbal etmek budur. Allah(cc) bu milleti islamiyeyi, islamın son kalesini koruyscaktır inşaAllah. Allah (cc) sayın Cumhurbaşkanımızı ve yol arkadaşlarını muhafaza ve muvaffak etsin. AMİN

Avatar
Mustafa Çıkrık 2 yıl önce

Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü şer plandan ve tuzaktan muhafaza eylesin. Bütün Müslümanlara birlik ve beraberlik nasib eylesin. İslâmiyyeti yeryüzüne maddî ve mânevî noktada hâkîm eylesin.

Avatar
Bende-i NUR 2 yıl önce

Hüsnü Bayram ağabeye bunu gösterebilmeniz mümkün mü? :
http://www.nurunbekcisi.com/
"Bize KİTABLARIMIZIN ASLİYETİNİ DİYANET RİYASETİ ögretmeyecek
Diyanetin ''tahkik heyeti'' Nurları SESSİZ SEDASIZ SADELEŞTİRMİŞ ve ''orjınal metin'' olarak Envar (hem matbu hem android programı), Sözler ve Ihlas Nur neşriata bu şekilde TAB ETTİRİYOR !


Pekçok Osmanlıca Kelimeler tüm külliyatta SADELEŞTİRİLMİŞ
Üstadımızın Rızası olmadığı halde ''Münafıklar bahsi'' latince İşaratu-l İ'cazda Tab ediliyor.
Şualar Kitabından 118 sayfa ÇIKARTILMIŞ.
Diyanet Riyasetinin bir tahkik heyeti kurarak ''belirlediği'' Risale-i Nurun orjinal (!) metinini bugüne kadar TAB edilen KİTABLARLA karşılaştırdık: Altmış seneder Varis ve Neşriyatta Vekil Ağabeyler tarafından TAB edilen KİTABLARIMIZIN yeni bir tanzim ile ASLİYETİNE VE AYNİYETİNE MÜDAHELE EDİLMİŞTİR.
Hususan ENVAR NEŞRİYATIN yeni baskı Külliyatı ve android programındaki yeni baskı Kitablar bugüne kadar basılanların AYNISI değildir. " deniyor,öyle mi?