Nur hizmeti bugün Anadolu’da her şehre, her mahalleye hatta her sokağa  ulaştığı gibi dünyanın her ülkesine, neredeyse her şehrine ulaşmış bulunmaktadır. Bu azim hizmet seceresinin semereleri olan nur talebeleri rızayı ilahi dahilinde hizmet etmek ve kendi aralarında  irtibat kurmak ihtiyacı his etmektedir. Dolayısıyla hizmete medar havadislerden haberdar olmak ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyacı bir nebzede olsa karşılayabilmek için internet nimetinin güzel bir vesile olduğunu görerek www.havadisinuriye.com adlı bir siteyi kurmuş bulunmaktayız.

Sitede neşriyat dili olarak Türkçe ile birlikte Arapça, İngilizce, Rusça ve İspanyolca olarak havadisler duyurulacaktır.

Neşredilecek havadislerin hizmet  düsturları dahilinde olması için  aşağıda beyan edilen maddeleri rehber telakki ediyoruz;

·         Şeairi islamiye ve sünneti seniye dahilinde kalmak için  Risaleyi Nurdaki hizmet düsturlarını  esas almak,

·         Risalei Nurdaki hizmet düsturlarını doğru anlamak için üstad hazretlerinin öncelikle varis ve diğer saffı evvel  talebelerinin beyanatlarını esas almak,

·         Üstad hazretlerinin talebelerince beyanları mutebeler görülen ve bu abilerin hizmetlerinde yıllarca sadakatle kalan abilerin rehberliğinde hareket etmek.

·        Nazarı afakta boğmamak, aklı kesrette dağıtmamak için direk olarak iman/kuran hizmeti ile alakalı şevke medar havadisleri neşir etmek.

·       Neşriyatta maddi gelir beklentisi ile hareket etmekten kaçınmak, ihlas düsturunu esas almaktır

 

Bu gayemizde sıratı müstakim dahilinde kalarak  her daim istihdam olmayı Rabbı Kerimimizden temenni eder, siz değerli abilerimizden ve okuyucularımızdan dualarını esirgememelerini  rica ederiz.

HavadisiNuriye.com Yayın Kurulu

abd-i aciz 6 yıl

Allah hayırlı ve mübarek eylesin... Medar-ı şevk güzel bir site... İnşAllah sadece nur hizmeti ile alakadar havadisler olur bu sitede... Bazı başka sitelerde olduğu gibi zamanla afaki malumat ile alakadar hele de siyasi tarafgirliği işmam eden havadisin burada olmamasını temenni eder, hayırlı muvaffakiyetler dileriz

ahmet gök 6 yıl

MaşAllah Allah utandırmasin

õmer numanoğlu 6 yıl

hayırlı olsyn

Ahmet 6 yıl

cenabı hak hayırlı hizmetlere vesile eylesin inşAllah

Enes 6 yıl

Allah muvaffak etsin.

Sami yazıcı 6 yıl

Hayırlı olsun Cenab'ı Hak hizmetinizi daim eylesin.Tebrik ediyoruz.

Necati Ceylan 6 yıl

Allah muhafaza etsin hıfz etsin emin etsin ihlas ile beraber

Said Özadalı 6 yıl

Hayırlı ugurlu olsun. .Cenabı Hak muvaffak etsin. .amin. .