Cumhurbaşkanımız FETÖ ile Risale-i Nur’un farkını biliyor

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden ve İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı ağabey, yeni bir açıklama yayınladı. 
Açıklamasında Fethullah Gülen ve başını çektiği suç örgütü ile Risale-i Nur’un hiçbir alâkasının bulunmadığına dikkat çeken Fırıncı ağabey, "Başta Cumhurbaşkanımız ve hükûmet üyeleri olmak üzere, ülkemizin yöneticileri, FETÖ ile Risale-i Nur’un hiçbir ilgisi bulunmadığını yakînen bilmektedirler" dedi.
Fırıncı ağabeyin açıklaması şöyle:
FETÖ adıyla anılan bu uluslararası terör örgütünün mukaddesatımızı ve kamuoyunda itibar gören kişi ve değerleri istismar ederek bugünlere kadar geldiği, artık herkesin malûmu olan bir gerçektir.
Örgütün istismar ettiği değerlerin başında ise Risale-i Nur gelmektedir. Milletimizin Risale-i Nur’a olan teveccühü ve Risale-i Nur talebelerinin tek parti döneminde dinî özgürlükler uğrunda gösterdikleri kahramanlar, FETÖ’nün daima ilgisini çekmiş ve örgüt bu eserleri kullanmak suretiyle kendisine menfaat sağlarken, Risale-i Nur cemaatlerine de iki yönden zarar veregelmiştir:
Birincisi, Risale-i Nur’un kavramlarını dejenere etmek ve ait olmadıkları yerde kullanmak suretiyle, kamuoyunda kavram kargaşasına yol açmıştır. İkinci olarak da, bu örgütle Risale-i Nur arasındaki farkı bilmeyenlerin gözünde, örgütün işlediği kötülüklerin faturası Risale-i Nur’a ve Nur talebelerine çıkarılmaya çalışılmaktadır.
Buna karşılık, başta Bediüzzaman Hazretlerinin hizmetinde bulunmuş ve onun tarafından vâris veya vekil tayin edilmiş talebeleri olmak üzere Risale-i Nur talebeleri, gerek Fethullah Gülen ve gerekse başını çektiği suç örgütü ile Risale-i Nur’un hiçbir alâkasının bulunmadığını, sürekli olarak kamuoyuna açıklamak zorunda kalmışlardır.
Başta Cumhurbaşkanımız ve hükûmet üyeleri olmak üzere, ülkemizin yöneticileri, FETÖ ile Risale-i Nur’un hiçbir ilgisi bulunmadığını yakînen bilmektedirler. Ancak bugünkü gibi karışık ortamlarda, gerek çeşitli devlet kademelerinde, gerekse kamuoyunda izleri birbirinden ayırmanın çok kolay olmayacağı bir gerçektir. Nitekim, şimdi bir kısım örgüt üyelerinin, tam da kendilerinden beklenecek şekilde, herhangi bir arama ihtimaline karşı elebaşları Gülen’in kitaplarını çöpe atarak kendilerini kurtarmaya çalıştıkları görülmektedir. Ne yazık ki, atılan kitaplar arasında, örgütün kendisine paravan olarak kullandığı Risalelerin de bulunması, bir kısım zihinlerde tereddütlerin veya yanlış algılamaların belirmesine yol açmıştır. 
İşte bu sebeple tekrar tekrar kamuoyuna duyurmak isteriz ki, büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursî tarafından telif edilen Risale-i Nur Külliyatının ne Fethullah Gülen ile, ne de onun örgütüyle hiçbir alâkası yoktur. Bu örgüt nasıl yüce dinimizi, Kur’ân’ımızı, Peygamberimizi ve sair İslâm büyüklerini kendi meş’um gayeleri uğrunda kullanarak nüfuz sağlamaya çalışıyorsa, aynı şekilde Risale-i Nur’ları da kendisiyle ilişkili göstermek suretiyle hem kendisini kurtarmak, hem de bu eserleri ve Nur talebelerini zan altında bırakmak için son çırpınışlarını sergilemektedir. Ancak bu çırpınışlar, onları dünyada ve âhirette kurtarmayacağı gibi, lekelemek istedikleri değerlere de Allah’ın izniyle hiçbir zarar vermeyecektir.
Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasan baran 2 yıl önce

Sadece feti mi yeni asyaninda ne mal olduğu anlatılmalı yoksa ilerde hepsi aynı kefeye konacak

Avatar
Yakp uygun 2 yıl önce

Aiiah râzı olsun.

Avatar
necati dereli 2 yıl önce

evet çok iyi tanıyor geregini yapacaktır sabredin.....

Avatar
Muhammed Önder 2 yıl önce

CUMHURBAŞKANININ RİSALE-İ NUR'LARLA FETÖNÜN FARKINI BİLİYOR GİBİ BİR AÇIKLAMA ŞAHŞİ DÜŞÜNCEM NOKTASINDA KİM OLURSA OLSUN ABESLE İŞTİGALDEN BAŞKA HİÇ BİR ŞEY DEĞİLDİR...
BÖYLE BİR AÇIKLAMA NEYE İSTİNADEN YAPILMIŞTIR, CUMHURBAŞKANININ BÖYLE BİR ŞÜPHESİMİ VARDI, YOKSA NURLARDAN BU KADAR YILLAR İSTİFADE ETMİŞ İNSANLARINMI, TAYYİB ERDOĞAN HAKKINDA KUŞKUSU VARDI ? HER İKİ ŞEKİLDEDE HİÇ BİR ZAMAN BÖYLE BİR ŞEY NE DÜŞÜNÜLMÜŞ NEDE GÜNDEM OLMUŞTUR...
RİSALE-İ NUR'LARI MÜDAKKİKANE OKUYAN VE GELİŞEN VE GELİŞMEKTE OLAN TÜM HADİSELER OLDUĞU GİBİ YERİNE GÖRE BAHSİ MEVCUTTUR...
ELHAMDÜLİLLAH RİSALE-İ NUR'LAR GENİŞ DAİREDE TÜM MENFİLİKLERE RAĞMEN FÜTUHATA BAŞLAMIŞTIR...
BİZLERE DÜŞEN HER ZAMANKİNDEN DAHA ZİYADE ÜSTADIMIZIN HER SAHADA DÜSTURLARINI KOYDUĞU MİNVAL ÜZERE SAHİB ÇIKARAK DAVAMIZI YAŞAYIP YAŞATMAKTIR...

Avatar
Metin tap hatay 2 yıl önce

Muhammed onder kardeşime katılıyorum sayın cumhurbaşkanımız bizleri cok iyi tanıyor

Avatar
Bende-i NUR 2 yıl önce

Maatteessüf Nurcularla FETÖ'yü hâlâ karıştıranlar veya kasten karıştırmak isteyenler var:
https://www.youtube.com/watch?v=_lqAPLFBnwM

Avatar
mustang 2 yıl önce

Beyler üstad 31 martta olaya karışmak isteyenleri geri göndermedimi. Hilal kaplan yazısında Abdulhamide karşı çıkanlarda Said Nursi olduğu gibi bugünde sayın Cumhurbaşkanımıza fetullah gulen karşı çıktı diyip kıyaslama yapmadımı? Sungur abi meselesinde ergenekon yokmuydu? sarıkız ayışığı bunlar hikayemiymiş? Doğu perinçekin Ak parti bizim çizgimize geldi lafı iftiramıymış? Abilerin ellerinden öperiz. Zaman en büyük müfessirdir der eğer haddimizi aşmışsak nazarı müsamaha ile bakılmasını bekleriz saygılarımızla

Avatar
Bidat karşıtı 2 yıl önce

Arkadaşlar artık islam dini bidat larla doldu. Peygamber efendimiz bize Allah'ın kitabı kur-anı kerim e ve sünnetime sıkı sıkı sarılın demiş. Yarın fetö gibi gücü elinde tutan her cemaat bu ülkenin başına bela olacaktır. Aslı varken çakmalarla veya sağ kulağını sol eliyle dolaylı yoldan göstermenin anlamı nedir. Ehli sünnettenim diyorsan kur-an ve sünnetten ötesi yok. Dolaylı yollara gerek yok!!!!