“Be­nim­le ge­len pe­ri­şan ol­maz”
  “Be­nim­le ge­len pe­ri­şan ol­maz”

21 Ağus­tos 1993 ta­ri­hin­de İz­mir Kar­şı­ya­ka ce­ma­ati ola­rak bir oto­büs do­lu­su Is­par­ta seya­ha­ti­ne git­tik. Vakıf binasında Bayram Yüksel Ağabey vardı, ziyaret ettik, çok memnun oldu. Bay­ram Ağabey bizlere Ri­sa­le-i Nur­la­rın ehem­mi­ye­tin­den, dün­ya­da­ki Nur hiz­met­lerin­den, sa­da­kat ve ka­na­at­ten bah­set­ti. Tam bu sı­ra­da ce­bim­den 23 se­ne ev­vel An­ka­ra Ha­cı­bay­ram 27 Ders­ha­ne­si’n­de üzerinde ken­di el ya­zısı bulunan Cev­şen’imi çı­kar­dım, de­dim: “Ağabey bu ya­zı­yı 20 kü­sur se­ne ev­vel yaz­mış­tı­nız; ma­hi­ye­ti ne­dir?” di­ye sor­dum. Cev­şenimi eli­ne al­dı, ya­zı­ya bak­tı ve ses­li oku­ma­ya baş­la­dı:

“Be­nim­le ge­len pe­ri­şan kal­maz. Be­nim­le ge­len ar­ka­daş rûz-u mah­şer­de pe­ri­şan ol­sa, o be­nim sır­tı­mın yü­kü ol­sun. Ye­ter ki o, bu dai­re­ye olan ah­di­ni boz­ma­sın.”

Kaynak: Ömer Özcan
Ağabeyler Anlatıyor 1

Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ömer Özcan 2 yıl önce

Bu sözler Üstadımız Bediüzzaman'a aittir. Bayram abi cebinden çıkardığı bir defterden yazmıştı. Molla Hamid ağabeyin İhlas Risalesine dair bir sorusundan dolayı Üstadımız bu şekilde cevap veriyor. Bunu da söylemişti Bayram ağabey