Bediüzzaman FETÖ’yü haber vermişti aynen çıktı

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, Üstadın yıllar önce FETÖ liderini haber verdiğini ve bunun tezahür ettiğini yazdı. 

19 Ocak 2016’da “Bediüzzaman’ın Fetullah Gülen öngörüsü” diye yazdığını hatırlatan Uğur, konuyla ilgili Risale-i Nur’dan bölümler paylaştı.

Yazısı şöyle:

Bu meczup “20 günlük kuluçka” gibi bir takım ezoterik mesajlar veriyor ya, biliyorsunuz özendiği ve yerine geçmek istediği isim aslında Bediüzzaman Said Nursi. Onu unutturup kendini çağımızın Mesih’i gibi göstermeye çalışıyor. İçinden çıktığı Nur Cemaati onu yüzkarası olarak niteliyor.

Bu insan suretindeki canlıyı Bediüzzaman Said Nursi on yıllarca evvel yazdığı risalelerinde ve haşiyelerinde çok net biçimde tarif etmişti. 19 Ocak 2016’da “Bediüzzaman’ın Fetullah Gülen öngörüsü” diye yazmıştım.
İşte o haşiyelerden birinde Bediüzzaman Said Nursi'nin, Nur talebelerinin siyasetten uzak durmasını istediği Şualar Risalesi’nden bir bölüm yer alıyordu:
“Beşinci esas: Risale-i Nur şakirtlerinin, mümkün olduğu kadar siyasete ve idare işine ve hükümetin icraatına karışmaması bir düstur-u esasîleridir (…) Hem şimdi hükmeden öyle kuvvetli cereyanlar içinde siyasete girenlerden hiçbir kimse, istiklâliyetini ve ihlâsını muhafaza edemez. Her hâlde bir cereyan onun hareketini kendi hesabına alacak, dünyevî maksadına âlet edecek, o hizmetin kudsiyetini bozacak.” 
Şuâlar, On Dördüncü Şuâ, sayfa 568’de yazılana bakalım:
“Hem maddî mübarezede şu asrın bir düsturu olan eşedd-i zulüm ve eşedd-i istibdat ile birinin hatâsıyla onun pek çok taraftarını ezmek lâzım gelecek.”
 
Bediüzzaman daha sonra çeşitli risalelerinde içlerinden çıkacak bir grubun geniş bir daireye yayılacağını, risale-i nurlara sırtlarını döneceğini ve bir “şahsiyet”i öne çıkaracaklarını, bu “şahsiyet”in her şeyin önüne geçeceğini Emirdağ lahikası sayfa 208’de aynen şöyle demişti:
“Büyük dairede onun gibi dehşetli cemaatler siyasi islamiyeye darbe vurduklarından, 12-13-14-ve 16 tarihlerinde tokatlar yiyecekleri ihtar edildi.
 
ÖNGÖRÜLERİN HEPSİ ÇIKMADI MI?
 
Yazılanları tek tek gözden geçirelim. Denilenler çıkmadı mı?
 
1-Hizmet’in kudsiyetini bozmadılar mı?
2-Bağımsızlıklarını (İstiklaliyetini) yitirmediler mi?
3-Siyasete ve hükümetin icraatına karışmadılar mı?
4-Onun hatasıyla taraftarları ezilmiyor mu?
5-Risale-i Nur’lara sırtlarını dönmediler mi?
6-Bir “şahsiyet”i öne çıkarıp dehşete sebep olmadılar mı?
7-Yakın zaman diliminde; 12-13-14 ve nihayet 15 Temmuz 2016’da tokatlar yemediler mi?
 

Evet, bu ahlaksızdan her şey beklenir. Bu ruhunu şeytana satmış yaratık her türlü çılgınlığı yapabilir ve yine de dikkatli olmak gerek.

Yazının devamı  http://m.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-ugur/592751.aspx

Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Anti-Fettoş 2 yıl önce

Bin beter olsunlar inşâllaaah.

Misafir Avatar
F.C 2 yıl önce @Anti-Fettoş

İsminde hayır yok ki başkasına faydan olsun. Fettoş hakaret değilmi sayın yöneticiler neden yayınlanmış bu mesaj. Ayıp günah .

Beğenmedim! (2)
Avatar
Ahmet İmanlı 2 yıl önce

Üstadı ve Nurları övmek için zorlamalara Fetö lere ihtiyaç yok. Ondaki iman hakikatleri yeter . Üstadında durduğu en önemli konu iman hakikatleridir. Dünkü Hocaefendiye bugün Fetö demek Nur Talebesine ne kadar yakışır ona da siz karar verin.40 yıllık Hocaefendi nasıl oldu fetö. Kırk yıllık kanii olurmu yanii